Karpacki Szlak Wina zaprasza

Planując wizytę na szlaku wina warto z góry założyć ile chcemy odwiedzić winnic, czy naszym celem jest tylko degustacja czy także zakupy, czy potrzebujemy noclegu itd. Nie wszystkie winnice oferują sprzedaż pełnej oferty, chociaż z drugiej strony zakupy w winnicy mają tę przewagę nad nawet najlepszymi sklepami, że spotkamy tu wino, którego nie znajdziemy nigdzie indziej. Warto zauważyć, że uprawiane na Podkarpaciu szczepy nie mają lokalnych czy spolszczonych nazw, co znawcom ułatwi identyfikację trunku czy pozwoli zdefiniować oczekiwania przed degustacją. Na stronach poszczególnych winnic można natomiast zorientować się, które winnice oferują sprzedaż wina.

Poczęstunek w formie drobnych zakąsek jest w ofercie niemal wszystkich winnic przyjmujących turystów, jednak podobnie jak sama wizyta wymaga uprzedniego uzgodnienia. Wiąże się to z faktem, że całkiem spora część winiarzy musi zamówić bufet na zewnątrz. Są jednak i tacy, u których wraz z winem dojrzewa w piwnicy smaczna szyneczka, oczekując na spożycie w przyjemnych okolicznościach.

Tylko nieliczne winnice posiadają miejsca noclegowe. W pobliżu części winnic znajdują się gospodarstwa agroturystyczne oraz niewielkie hotele, jednak tę opcję warto przeanalizować wcześniej, zwłaszcza, że wizyta w winnicy najczęściej kończy się paroma promilami we krwi i zbyt dalekie podróże nie są wówczas najlepszym pomysłem.

Jeśli natomiast jest problem z decyzją, od której winnicy zacząć zwiedzanie można wybrać się na jedną z imprez winiarskich, najlepiej na Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle, gdzie spotykają się winiarze z Polski i krajów sąsiednich, a podkarpackie winnice mają oczywiście największą reprezentację.

Jednym z produktów turystycznych jest Karpacki Szlak Wina, który zrzesza 29 winnice na terenie południowo- -wschodniej Polski i północnej Słowacji (1). Niektóre z nich zapraszają do siebie na degustacje, mając świetnie przygotowaną ofertę. Inne zachęcają do posiedzenia z winem we własnych piwniczkach, a są i takie, gdzie można zasmakować się na werandzie. Niebawem Szlak ten zostanie poszerzony o kolejne winnice z Polski oraz Ukrainy. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.karpackiszlakwina.pl. 

Polityka prywatności

  

logo pc         Stowarzyszenie “Pro Carpathia”, Rynek 16/1, 35-064 Rzeszów, www.procarpathia.pl 

  

© Copyright 2020. Stowarzyszenie "Pro Carpathia" Karpacki Szlak Wina

Search