Winnica Zacisze

Previous Next

Winnica Zacisze położona jest w miejscowości Trzcinica k/Jasła. Powstała wiosną 2003 roku z inicjatywy Pawła i Magdaleny Szynal. Zachęciły ich sukcesy, jakie odnosili w tym regionie pionierzy winiarstwa na Podkarpaciu i postanowili pójść w ich ślady zakładając 10 arową winnicę. Bardzo szybko – bo już po dwóch latach, w 2005 roku powstały pierwsze wina, które zyskały uznanie degustatorów i stanowiły doskonała zachętę do dalszych działań na polu winiarstwa. W 2013 r. właściciele powiększyli areał winnicy do 0,8 ha, a także planują połączenie uprawy z prowadzeniem gospodarstwa agroturystycznego w jej okolicach. Winnica przyciąga turystów atrakcyjnym położeniem wśród malowniczych wzniesień pobliskim pogórzy, z dala od hałasu i ruchu ulicznego, skąd można podziwiać panoramę pogórza i Beskidu Niskiego. Przy dobrej widoczności powietrza widać również Tatry. Okolica jest bogata w różnorakie atrakcje turystyczne, co znacznie wzbogaca potencjał planowanego przedsięwzięcia. W Winnicy Zacisze produkuje się rocznie ok. 2000 l wina. Wina z Winnicy Zacisze prezentowane były na I, II,III i IV Konwencie Polskich Winiarzy, a także podczas degustacji w ramach Międzynarodowych Dniach Wina w Jaśle. Podczas Konkursów Polskich Win, wina były wysoko oceniane i zdobywały medale. Magdalena i Paweł Szynal należą do Jasielskiego Stowarzyszenia Winiarzy Vinum Pro Cultura. Uczestniczą w szkoleniach, zjazdach i konferencjach, aby poszerzać swoją wiedzę oraz dzielić się doświadczeniami z innymi pasjonatami winiarstwa. Podczas IV Konkursu Polskich Win Jasło 2017 wina Johanniter, Seyval i Jutrzenka zdobyły medale brązowe w kategorii polskie wina białe.

 

Kontakt:

Trzcinica 313,

38-207 Przysieki

+ 48 664 209 561

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Atrakcje

Karpacka Troja 1Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy to kompleks składający się z terenu grodziska oraz parku archeologicznego leżącego u jego podnóża. Na grodzisku zrekonstruowano do pewnej wysokości ponad 150 m wałów obronnych, 2 bramy prowadzące do grodu oraz 6 chat. Na terenie parku archeologicznego zlokalizowane są rekonstrukcje wioski z początków epoki brązu oraz słowiańskiej z wczesnego średniowiecza. W budynku muzeum mieści się ekspozycja wydobytych w czasie wykopalisk artefaktów w nowoczesnej aranżacji, z elementami multimedialnymi i salą kinową.

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy

 

Kościół Trzcinica Gotycki kościół św. Doroty w Trzcinicy powstał pod koniec XV w., ale jego konstrukcja należy do najstarszego typu zrębowych kościołów drewnianych. Wnętrze pokrywa renesansowa polichromia, m.in. monumentalne 4-metrowe przedstawienie św. Krzysztofa oraz scena Sądu Ostatecznego. Wyposażenie świątyni pochodzi z końca XVIII w.

Strona kościoła w Trzcinicy

loga nowe

Polityka prywatności

  

logo pc         Stowarzyszenie “Pro Carpathia”, Rynek 16/1, 35-064 Rzeszów, www.procarpathia.pl 

  

© Copyright 2020. Stowarzyszenie "Pro Carpathia" Karpacki Szlak Wina

Search